Afbeelding

De lineage Timeline, bevat 800 jaar aan Afrikaanse geschiedenis welk bedoeld is om opheldering te brengen over eigen achtergrond bij Afrikanen of mensen met Afrikaanse roots. Thema's als het ontstaan, de ontwikkeling en bijdrage van de Moren op de Europese beschaving zet zwarte Piet in een ander licht: ZP Moor. De organisatoren van de themaweek vinden het introduceren van wetenschappelijke kennis van cruciaal belang, zeker "nu de jaarlijkse verering van ZP Moor weer voor de deur staat."
"Nederland loopt massaal uit om een ode te brengen aan zijn komst, maar helaas weten te weinig mensen wat ze eigenlijk vieren", betreurt House of Khepera.
ZP Moor - wordt uitgesproken op zijn Engels als ZP More- is specifiek als titel gekozen, "Daar hebben wij expliciet voor gekozen om zo de negatieve associatie met zwarte piet uit de weg te gaan", aldus House of Khepera. "We zijn allemaal zo getraumatiseerd door het woordje zwarte piet, dat waneer wij eenmaal zwarte piet horen we gelijk in de verdediging schieten. Zodra je eenmaal in die negatieve modus zit, is het moeilijk om kennis aan te nemen, vandaar de naam."
Volgens de organisatoren die samen alle krachten bundelen om hun boodschap over brengen, heerst er nog te veel ontwetendheid over de ZP More - die staat voor zwarte piet- binnen alle segmenten van de samenleving. Vooral voor de Afrikaanse gemeenschap vinden zij het van belang dat zij weten waar ZP Moor voor staat.
House of Khepera: "We moeten af van het slavernijdenken. Niet alles hoeft negatief te zijn. We moeten uit die knecht-meesterrelatie en dat begint bij hisorisch besef van je eigen achtergrond. Feitelijke onderbouwingen en wetenschappelijk kennis. Alleen zo kun je voorstanders van de zwartepietfiguur van repliek dienen."
Een kleine inkijk in de geschiedenis: de Moren waren gedurende verschillende perioden in Europa aanwezig. Tijdens hun aanwezigheid hadden ze grote invloed op literatuur, kunst en wetenschap. Veel van hun inzichten hebben ze schriftelijk vastgelegd en vrijelijk gedeeld met de witte volkeren in Europa.
De themaweek is niet louter voor de Afrikaanse gemeenschap, maar voor iedereen. "We willen ook graag dat witte mensen het snappen, dus iedereen is welkom", benadrukken de organisatoren.