Afbeelding

Muziek, talks en films op (en rond) maandag 25 mei 2020
Africadelic, het jaarlijks festival in Paradiso op 25 mei –Internationale Afrikadag- presenteert dit jaar een twaalf uur durend online festival, met optredens en talks door artiesten, en een filmprogramma. Net als vanouds wordt het een festival waarin de verbindende kracht, creativiteit en culturele diversiteit in (en uit) Afrika gevierd worden, schrijft de organisatie in een persbericht.
Meer dan dertig artiesten hebben al bevestigd, waaronder Femi Kuti, Pat Thomas, Sampa The Great, Fokn Bois en Baloji. De livestream is onder andere te volgen via de Instagrampagina van Paradiso. Het filmprogramma, bestaande uit een gratis selectie van meer dan vijftien films van makers van Afrikaanse afkomst, is van 24 tot 26 mei beschikbaar op Vitamine Cineville en Vimeo.
Africadelic is een ode aan het moederland, haar culturele rijkdom en diversiteit, en de invloed die Afrikanen hebben op de mondiale (pop)cultuur. Het programma richt zich op (live) muziek, beeldende kunst, dans, film, performances en dj-sets. Vanwege de COVID-19 maatregelen wordt Africadelic dit jaar geheel online georganiseerd. Op maandag 25 mei – Internationale Afrikadag – wordt het online festival gestreamd van 12:00 tot 00:00 uur. Vanwege zijn recente overlijden staat deze editie van Africadelic uitgebreid stil bij de legendarische Kameroenese saxofonist Manu Dibango en wat zijn muziek heeft betekend.
MUZIEK
Meer dan dertig artiesten van zowel het continent als de diaspora hebben hun deelname al bevestigd en zullen vanuit hun huis, studio of andere venue in de buurt livestreamen. Overdag wordt gestreamd vanuit de grote zaal van Paradiso, vanaf 18.00 uur is het strand van Pllek de locatiie.
Deelnemende artiesten tot nu toe zijn (in alfabetische volgorde):
TALKS
Daarnaast werpt Africadelic altijd een kritische blik op de staat van de wereld en het continent in de vorm van interactieve talks en interviews. Diverse artiesten en activisten zullen praten over uiteenlopende maatschappelijke vraagstukken die spelen in Afrika en de Afrikaanse diaspora. Dit jaar zal het uiteraard ook gaan over de socio-economische en politieke gevolgen van het coronavirus in verschillende Afrikaanse landen en de culturele- en muzikale sector in het bijzonder. Voorafgaand aan hun optredens worden veel artiesten geinterviewd via de Instagrampagina van Paradiso.
Daarnaast gaat Afrispectives via hun Instagrampagina in gesprek met onder andere Simone Zeefuik, Richard Kofi, Fuad Hassen, Adeola Aderemi en Christopher Tijan Smith over de rol van kunst en creativiteit in tijden van isolement. Ook zal er een screening en aftertalk van de korte film EUphoria van Black Speaks Back plaatsvinden.
FILM
Van 24-26 mei streamt Africadelic een gratis selectie van vijftien films van Afrikaanse en Afrikaans diasporische makers op Cineville en Vimeo. Cineville-leden kunnen de films op Vitamine Cineville kijken. Op Vimeo dienen mensen promocode ‘Africadelic2020’ te gebruiken om de film gratis te zien.
Africadelic films op Vitamine Cineville
Africadelic films op Vimeo
Africadelic 2020 is een samenwerking tussen Mano A Mano Produções, Paradiso Amsterdam, Ticket to the Tropics, Pllek Live Stage, Afrispectives, Caribbean Creativity, Cineville en Keep On Pushing Crew.
Africadelic Festival (online editie!) | 25 mei 2020 | 12.00-00.00 uur
Africadelic Films (gratis toegang!) | 24-26 mei 2020 | 24/7
Meer info: paradi.so/Africadelic2020 | facebook.com/events/248730829661281/
Download de Africadelic festivaltrailer hier