It’s All About Hair 2026 brengt haar, identiteit en community samen in Utrecht

3 min leestijd
Fotografie: iArtPictures.

Op zaterdag 24 oktober 2026 organiseren Tori Oso Utrecht en Coiled Deep opnieuw It’s All About Hair in de Stadsschouwburg Utrecht. Na succesvolle eerdere edities keert het evenement terug met een inspirerend programma waarin natural hair, identiteit, gezondheid, cultuur en representatie centraal staan.

Bijzonder aan deze editie is de aandacht voor maatschappelijke en gezondheidsgerelateerde onderwerpen. Zo delen panelgasten persoonlijke verhalen over haarverlies als gevolg van medische aandoeningen zoals alopecia en kanker, en de impact daarvan op identiteit en zelfbeeld. In het Engelstalige panelgesprek Hair, Queer & A Safe Space staat de rol van de barbershop centraal als ontmoetingsplek waar mensen zichzelf kunnen zijn. Panelgasten delen hun ervaringen over veiligheid, zichtbaarheid, inclusiviteit en de belangrijke functie die barbershops kunnen vervullen binnen de gemeenschap.

Tijdens de paneltalk The Silver Journey delen panelgasten hun ervaringen over het omarmen van grijs haar, veranderende schoonheidsidealen en de beeldvorming rondom ouder worden. Terwijl de schoonheidsindustrie regelmatig aandacht besteedt aan ouder worden, blijft de representatie van grijs wordend krul- en Afrohaar vaak achterwege.

Fotografie: iArtPictures.
Fotografie: iArtPictures.

Het programma bevat verder een keynote The shackles of hairloss van drs. Mireille Liong, diverse talks over haarroutines, de geschiedenis van pre-koloniale haarstijlen en een gesprek met een van de pioniers uit de black hair & beauty industrie, Marsha Hoost. Bezoekers kunnen daarnaast terecht op een mini pop-up markt met ondernemers op het gebied van haarverzorging, beauty, lifestyle en food. Voor kinderen en gezinnen is er een aantal creatieve activiteiten en workshops.

Nieuw dit jaar is bovendien het tweetalige karakter van het programma. Verschillende onderdelen worden zowel in het Nederlands als in het Engels aangeboden. De organisatoren willen hiermee een nog breder publiek bereiken en verschillende perspectieven samenbrengen binnen één evenement.

De middag wordt feestelijk afgesloten met een gezamenlijke Konpa dans workshop van Bèl Vibrashon.


Met It’s All About Hair creëren de organisatoren een plek waar bezoekers kennis kunnen opdoen, ervaringen kunnen delen en elkaar kunnen ontmoeten. Iedereen is welkom: van mensen die al jarenlang natural hair dragen of dit overwegen te dragen, tot bezoekers die kiezen voor braids, extensions of wigs, ouders van kinderen met krullen en iedereen die nieuwsgierig is naar de verhalen achter haar.

Vier mee, leer bij en laat je inspireren tijdens It’s All About Hair 2026.

Dit event wordt georganiseerd in het kader van Black Achievement Month. 

Meer informatie en tickets: https://torioso.nl/agenda/its-all-about-hair-2026 

Deel dit artikel